Debata s Romanem Cinou Červeňákem

Besedy moderuje Jan Balog a připravuje je ve spolupráci s Boženou Filovou z našeho spolku a bývalou koordinátorkou pro romské záležitosti Magistrátu hlavního města Prahy. O setkání byl zájem. Připomínáme, že jsou jednou z aktivit projektu „Společně rozvíjíme romskou občanskou společnost“( č. p. LP-HROVA1A-011“ – Norské Fondy)
Znát ho můžete jako kytaristu, moderátora některých romských festivalů a také si ho můžete pamatovat z TV soutěže Co na to Češi? V téhle sledované show vyhráli s Bertíkem Girgou, Pepou Čonkou, Ferym Bartošem a Michalem Bažem celkem 5 kol!
Jde o další ze série setkání se zajímavými Romy, ktera se odehrávají v rámci Platformy neziskových organizací.  Roman Cina Červeňák na Černém Mostě bydlí a je s ním spjatý i mnoha aktivitami. V sociálním podniku Černý Most šest let koordinoval řemeslníky. Pak se dva roky podílel na volnočasových aktivitách pro děti a dospívající v Komunitním centru v Broumarské ulici. Rok pomáhal v týmu  Romodromu romským uprchlíkům z Ukrajiny přímo ve stanovém městečku v Tróji. Momentálně vede hudební kroužek v našem Komunitním centru RomPraha a také hodiny boxu pro děti společně s kolegou Mirkem Gašprem na Plechárně.
V Komunitním centru RomPraha v Bryksově ulici č.40 na Černém Mostě proběhla včera zajímavá debata s Romanem Cinou Červeňákem.  

Debata s Romanem Cinou Červeňákem
Debata s Romanem Cinou Červeňákem
Přesunout se na začátek